Невидима небезпека: банальні речі, які несуть опромінення

Ядерний вибух, аварія на АЕС, брудна бомба. Вбити може і мирний, і воєнний атом. Проте, окрім  уранових  стержнів та зброї терористів значну радіаційну небезпеку несуть речі банальні.

Наприклад, цигарки.  Вони не лише забруднюють легені смолами, пошкоджують артерії та кровоносні судини, але й містять радіоактивні ізотопи полонію та свинцю, які стимулюють розвиток онкологічних захворювань. Науковий факт: одна пачка сигарет в день передає організмові таку ж дозу опромінення, яку він отримує з природного фону Землі за рік.

Або ж природній газ, він містить радон, торій, радій, уран.  Хоча загальна питома активність незначна, але постійне перебування в приміщенні з газовою плитою за рік додає організму мілізівертів стільки, як ще один рентген грудної клітини.

Будівельні матеріали на радіацію перевіряють у лабораторії ТОВ «Компанія Субос» у відповідності до НРБУ. Термін проведення випробувань обмежується всього лише добою. Але, на жаль, звичайний споживач рідко цікавиться, чи насправді ці матеріали безпечні.  Особливо це стосується граніту, мармуру, виробів з деревини та відходів від її переробляння. Потурбуватись про своє здоров’я важливо на етапі будівництва, щоб убезпечити себе від проблем у майбутньому.

І, зрештою, радон – радіоактивний газ з товщі землі. В окремих регіонах України його вміст в воді підземних джерел занадто високий. Цей радіоактивний елемент з’явився з земній корі мільйони років тому як продукт розпаду урану і радію, і з тих пір чинить свій вплив на людину. В незначних дозах його використовують у лікувальних цілях.  Але щоденне співіснування з радоном може мати негативні наслідки. Хоча, їх можна мінімізувати. Дізнайтесь докладніше про можливість дослідження води на радон за телефонами профільної лабораторії  +380 (095) 083 07 33, +380 (068) 748 69 85